Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

Чиста чи собача паща?

Більшість людей дуже люблять свою собаку і радіють, отримуючи прояви її прихильності. Це часто приймає форму енергійного помах хвостом і облизування особи. Що може бути більш втішним? Хоча такі поцілунки — приємне підтвердження того, що у вас особливий звязок з вашим собакою, не несуть вони потенційні наслідки для здоровя? Чиста чи собача паща, особливо в порівнянні з ротом людини?

Хоча часто говорять, що пащу собаки чистіше, ніж рот людини, це скоріше залежить від того, де була ваша собака. Якщо вона була на задньому дворі і веслуванням в смітті, жадібно поглинаючи вчорашню наполовину зіпсовану їжу, чи пила з туалету, який хтось залишив відкритим, — ця мудрість може бути поставлена ​​під сумнів. Собаки не бояться мікробів і без коливань сунуть морду в заражені бактеріями місця, які люди свідомо уникають. При цьому врахуйте, що собаки використовують свою мову для очищення власного тіла і можуть витрачати багато часу, займаючись очищенням окремих його частин, включаючи задню частину, яка навряд чи не має бактерій.

З іншого боку, багато бактерії, які знайшли притулок у собачій пащі, відносяться саме до собак, і, як правило, не викликають інфекції у людей. З цієї точки зору, ймовірно, більш безпечно обмінюватися мікробами з собакою, ніж з людиною. Принаймні, від собачого поцілунку ви не схопите гострий фарингіт. Загальновідомо, що в роті людини знаходиться велика кількість бактерій і, в медичному відношенні від його укусів набагато більше шансів схопити інфекцію, ніж від укусів собаки.

Так все ж чиста чи собача паща?

Собача пащу, можливо, чистіше, ніж котяча, і навіть ніж рот людини, хоча це дуже залежить від того, що собака перед цим жувала або лизала. Малоймовірно, що людина може захворіти від того, що його поцілувала в губи собака, оскільки більшість бактерій, які населяють собачу пащу, не викликають інфекцію у людей. З іншого боку, перш, ніж цілуватися, непогано було б знати, де собака була до того.

Рекламний блок
© 2010–2019 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів