Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

Тварини для дітей

Тварини для дітей — правила спільного проживання. Нерідко у батьків, в будинку яких живуть домашні тварини, виникає тривога: чи не пошкодять вони здоровю дитини? В першу чергу турбує ймовірність розвитку у малюка алергії на собачу або котячу шерсть.

В даний час достовірно встановлено, що діти, що народилися в сімях, де немає кішок і собак, більш схильні до алергії, ніж діти, що контактують з домашніми тваринами. Крім того, вони менш сприйнятливі до вірусних та бактеріальних інфекцій.

Це пояснюється тим, що у немовляти при контакті з домашніми тваринами виробляється особливий, «неспецифічний» імунітет — імунна система, як би активізується. Цікаво ще й те, що цей стан може зберегтися на все життя.

На думку психологів, діти, що народилися в сімях, де є домашні вихованці, розвиваються набагато швидше, ніж ті, де їх немає. Кішечка або собачка відчувають настрій свого маленького господаря, і при негативному настрої — намагаються виправити (лизнути, пограти).

Вони вкладаються спати разом з дитиною і навіть мимоволі копіюють пози дитини. Спілкування з тваринами заспокоює гіперактівних дітей. Боязким, соромязливим дітям допомагає придбати упевненість в собі, і навіть збудити прагнення до лідерства.

Крім того, підростаючи, дитина швидше адаптуються в дитячому колективі садочка, а потім і школи. Легше знайомиться і набуває друзів. Батьки, поступово привчаючи підростаючу дитину до догляду за тваринами, прищеплюють їй дбайливість і почуття співчуття до оточуючих.

Але, для того, щоб контакт дитини з тваринами був корисний і безпечний, за домашніми вихованцями необхідно доглядати. Вчасно вакцинувати тварин — профілактичні захворювань, деякі з яких передаються людині.

Вакцинування проводиться у ветеринарній клініці, починаючи 1,5-2-х місяців тваринного з певною періодичністю, звичайно 1 раз на рік. Рятувати тварину від глистів. Ветеринари рекомендують починати з 2-місячного віку з періодичністю 1 разу на 3 місяці.

У дорослих тварин допустимо 1 раз в півроку, залежно від харчування і умов життя. Вичісування, особливо в період линьки проводиться спеціальними гребінцями. Бажано на вулиці. Купати, але не частіше 1-2 разів на місяць спеціальними шампунями.

Собакам — мити лапи після кожного виходу на вулицю. Обрізати кігті кожні 3-4 тижні. Стригти слід дуже обережно спеціальними кусачками. Боротися з блохами. Ветеринари рекомендують одягати протиблошині нашийники, просочені спеціальними препаратами.

Також можна кропити спеціальним спреєм, який охороняє не тільки тварину, але і домашній простір (килим, меблі, підстилку). 1-2 рази на рік профілактично показувати тварину ветеринару. Не слід доручати дитині чистити, мити домашніх вихованців та їх посуд, а також прибирати місце, де вони відпочивають. Не варто дозволяти тварині облизувати обличчя і руки дитини

Рекламний блок
© 2010–2021 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів