Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 
Головна сторінка / Цікаві статті / Людина і тварина / Пара «незрячий - собака-поводир»

Пара «незрячий - собака-поводир»

Дресирувальник після навчання собаки приступає до найбільш складної частини своєї роботи — передачі собаки-поводиря інвалідові по зору. Пара «незрячий — собака-поводир» формується на останньому етапі дресирування собаки. У цьому допомагають відомості з анкет і особисті зустрічі з незрячим, включеним в лист очікування.

Передача собаки відбувається за місцем проживання незрячого і займає в середньому два тижні. Організовується передача собаки для кожного незрячого індивідуально, розробляючи інтенсивний курс навчання, що вимагає менше часу.

У процесі навчання незрячий із собакою-поводирем освоюють кілька основних маршрутів, тренуються у виконанні команд загального курсу дресирування. Собака звикає до нового місця і до свого нового господаря — незрячого, його родини. Це відповідальний період для собаки-поводиря і незрячого, оскільки саме в цей час закладається основа їх взаємин.

Важливо, щоб собака не тільки звикла до свого нового господаря і полюбила його (з цим проблем не виникає), а сприйняла його як лідера, якого потрібно слухатися, з яким потрібно працювати так само, як з дресирувальником. Ініціативні дії собаки, без яких неможлива робота поводиря, повинні поєднуватися з хорошою дисципліною.

Незрячий вчиться розуміти дії собаки, управляти нею. Незрячий і члени його сімї вчаться так само доглядати за собакою, годувати, вигулювати. Ми вчимо їх всьому, що повинен знати і робити турботливий і відповідальний власник собаки.

Дресирувальник вчить родичів інваліда по зору (або друзів), правильно допомагати йому при відпрацюванні нових маршрутів або в разі утруднень у самостійному пересуванні. Передача собаки завершується, коли є тверда впевненість, що незрячий повністю засвоїв все необхідне для роботи з собакою, а собака-поводир виконує свою роботу.

Ми контролюємо подальшу долю собаки, при необхідності надаємо допомогу її незрячому власнику. Звичайно, цей метод реабілітації інвалідів по зору досить складний і витратний. Але за 50 років застосування в Росії (і майже вікову історію в Європі) він довів свою ефективність.

Про це говорить і наш лист очікування, який кожен місяць поповнюється новими іменами. Хочеться окремо сказати, що собаки-поводирі незрячих отримують не менше любові і турботи, ніж їх «безробітні» родичі. Складна робота не заважає нашим собакам залишатися веселими й життєрадісними, та служити людям.

Рекламний блок
© 2010–2021 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів