Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 
Головна сторінка / Цікаві статті / Людина і тварина / Чи є відмінність між людиною і твариною?

Чи є відмінність між людиною і твариною?

Існує хтось, хто поняття людина з собою не повязує? Залежить від того, що саме розуміти під словом людина. А що значить розуміти? Що саме відбувається в цьому процесі розуміння? З життя ми бачимо, що цей процес протікає тільки у нас. Коти, наприклад, нічого не розуміють. Скільки я своєму не пояснював, що красти зі столу сосиски не можна, а він не розуміє.

Мені заперечать: Ти погано пояснюєш! Треба потикати мордою на місце злочину і гарненько відлупцювали. Але хіба це розуміння? Кіт просто запамятав ситуацію, в якій йому було боляче і він уникає її. Тобто кіт не засвоїв, що їсти чужі сосиски не можна, він просто уникає болю. І це видно на прикладі, коли у відсутності господаря інстинкти беруть верх, і наш вихованець знову нахабно поглинає сосиски зі столу, тільки на цей раз при вигляді господаря тікає.

Дійсно, дітям впроваджують розуміння палицею. Тобто ми виховуємо їх, створюючи ситуації, в яких із небажаних дій дитина відчула б себе неприємно, а з бажаних дій — приємно. Виходить, що наше розуміння — це наш гірко набутий досвід на основі насолода - біль. У нас створюється щось на зразок компютерної бази даних, куди заноситься весь наш досвід.

Ми бачимо, як дитина досліджує обєкти, все пробує на смак, інші органи сприйняття у неї ще не розвинені. З розвитком дитини дослідження якісно розширюється. Оцінка обєкта, що потрапив в зону 5-ти органів чуття, проводиться за шкалою насолоди-страждання. Ці два відчуття змушують нас рухатися: ми уникаємо всього від чого нам погано і прагнемо до всього від чого нам добре.

З того ми бачимо, що ми, звичайно, розвинені тварини, але сказати, що в такому розвитку і є відмінність людини від тварини, не можна, так як така ж різниця є між мавпою і котом. Але мавпу людиною ніхто чомусь не називає. Наші дії, так само, як і дії інших тварин, однозначно визначають насолоду і страждання. Це закон природи, і ми над цим не владні.

Але чому тварина народжується з уже готовою базою добре-погано, а людина повинна собі її будувати? Іншими словами, чому тварини не помиляються, а людина помиляється? Дійсно, в тварин з народження закладено що добре, а що погано. Тварини не сідають на дієту, вони зїдають рівно стільки, скільки потрібно.

Розмножуються в певний період. Тваринам не потрібно пояснювати, що сірники це не іграшки. Тобто все чітко визначено природою. Давайте подивимося, як природа чинить з нами. Зародження і ріст дитини в утробі матері, напевно, самий дивний, незрозумілий і досі не розкритий наукою процес. З якою турботою і любовю природа відноситься до зародження, росту і розвитку дитини!

І чим саме людина відрізняється від тварини? Почнемо з того, що спроба знайти відповідь на подібні питання — вже один з проявів людини. Якщо ми звернемо увагу на історію людства, то побачимо, що ми постійно шукаємо відповідь на ці питання, усвідомлено чи ні. Коли ми досліджуємо природу, - неживу, рослинну і тваринну — бачимо, як все взаємоповязане і побудовано на чітких та постійних законах.

Рекламний блок
© 2010–2021 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів