Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 
Головна сторінка / Цікаві статті / Людина і тварина / Людина і тварина: відмінностей не виявлено

Людина і тварина: відмінностей не виявлено

Людський мозок і його програмне забезпечення – розум, не є чимось унікально притаманним тільки нам. Наш біокомпютер самий потужний і швидкий в природі. Однак по частині розумності нам буквально «дихають у потилицю» не тільки найближчі родичі — примати, а й птахи, китоподібні та навіть гризуни.

Досить відома теорія, що ставить людину значно вище всіх інших мешканців планети Земля. Однак проведені дослідження показують, що відмінності Homo sapiens від її «братів менших» — не якісні, а скоріше - кількісні. У журналі Discover поміщений докладний огляд досліджень, які порівнюють розумові здібності людини і тварини.

Нашу здатність до інтелектуальних досягнень ми називаємо розумністю — але до цих пір не дуже добре розуміємо, що ж це таке. Дослідники давно намагаються вирахувати, які унікальні особливості нашого людського мозку створюють нам перевагу перед тваринами. Однак зробити це не так-то просто.

Оскільки ми знаємо, що собаки не можуть складати музику, а дельфіни писати або хоча б читати вірші, а папуги - вирішувати рівняння з двома невідомими, то ми трохи зазналися. Анатомічно наш мозок дуже схожий на мозок інших приматів — і це тому, що ми і мавпи маємо спільного предка, який ходив по Землі приблизно сім мільйонів років тому.

Оскільки тварини не вміють читати і писати, і відповідно, не можуть самостійно заповнити тести на IQ, їх інтелект важче точно виміряти, ніж наш власний. Однак психологи розробили спеціальні тести, що дозволяють оцінити здібності птахів і ссавців вчити, запамятовувати і навіть «схоплювати» візуальну і цифрову інформацію, а також вирішувати суто практичні проблеми.

Використання цих тестів показало, що тварини, а перш за все, близькі до нас примати, — як правило, мають досить високий IQ. Між іншим, ще до появи цих тестів на початку XX століття німецький психолог Вольфганг Келер показав, що шимпанзе змогли добути підвішені до стелі фрукти, самостійно прийнявши творче рішення.

Вони поставили ящики які знаходились в приміщенні один на одного і таким чином, дотяглися до бананів. У природі примати добираються до їжі за допомогою паличок — в тому числі. самостійно виготовлених. І як зясовується тепер, добре розуміються в користуванні примітивними знаряддями праці і навіть в їх «розробці».

Голуби, як ми знаємо, здатні розпізнавати те, що вони бачать на фотознімках, а також чудово розуміють живописні зображення. Якщо картина написана ретельно, птахи це цінують і навіть намагаються відірвати гілку від намальованого дерева.

Рекламний блок
© 2010–2021 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів