Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

У Луцькому зоопарку поповнення

У Луцькому зоопарку 13 липня зявилися на світ левенята. До вчорашнього дня вони були надійно заховані мамою — левицею від сторонніх очей в лігві. Поки що Дарина (так звуть левицю, хоча співробітники зоопарку частіше називають її Дашею) винесла по одному трьох левенят, але співробітники зоопарку цілком допускають, що дитинчат може бути і більше.

Малюки вже відкрили оченята, але ходять що не дуже впевнено і тому воліють перебувати під боком у мами. Поки що вони харчуються виключно материнським молоком, але вже дуже скоро отримуватимуть прикорм. Для Даші це вже треті пологи, вона досвідчена і турботлива мати.

4 роки тому молоду левицю привезли з Ялтинського зоопарку. Взагалі у неї народилися за ці роки вже 7 левенят, а тепер ось — знову вона радує відвідувачів і співробітників зоопарку здоровими, міцними малюками. Пологи пройшли без ускладнень, і левиця, і левенята повністю здорові і почувають себе добре.

Незважаючи на те, що Даша не підпускала нікого близько до свого лігва, вона знаходиться під постійним наглядом співробітників зоопарку і ветеринарних лікарів.

Левенята під надійним захистом грізної мами. В диких умовах, де постійно тепло, у левів на рік може бути і два приплоду. Але фахівці вважають, що в суворих зимових умовах поява кошенят недоцільна, тому розмноження левів у зоопарку регулюється таким чином, щоб малюки з’являлися на світ влітку.

Утримувати таких великих хижаків — не легка справа. На добу один дорослий лев зїдає до 16 кг мяса. Тому левенят, як тільки вони підростуть, передають в інші зоопарки, обмінюючи на інших тварин. Батька сімейства, лева Ніка, ще в період вагітності левиці пересадили в окреме приміщення.

Поки ще у левів старі вольєри, але вже в недалекому майбутньому планується створення спеціалізованого містечка для левів, де для цих благородних хижаків передбачені більш просторі і комфортабельні приміщення. Кошти на будівництво цього містечка обіцяє виділити Євросоюз.

Це у рамках спільного українсько — польського проекту «Модернізація зоопарків в Луцьку і Замості». А поки що малюки живуть у старому лігві і грають на старенькому відкритому майданчику, де їх і можуть побачити відвідувачі Луцького зоопарку.

Рекламний блок
© 2010–2020 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів