Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

Найрідкісніші тварини.

Наша величезна планета включає в себе значне різноманіття живих форм. А скільки з них вимерло, і підрахувати важко. Зазвичай увага приділяється красивим тваринам. Їх показують у зоопарку і по телевізору, їх люблять діти, про них можна прочитати в підручнику і зустріти в природі. Але на Землі є такі створення природи, яких зустріти дуже складно.

Ці рідкісні види приховані від очей людини, багато хто з нас взагалі нічого про них не чули. А інформація, яка доходить до нас, свідчить, що ці істоти або перебувають на межі вимирання або взагалі в найближчому майбутньому зникнуть. Хто ж вони, найрідкісніші тварини планети?

Наприклад, річковий дельфін Байджі. Цей річковий ссавець мешкає тільки в Янцзи, за що і отримало таке прізвисько. Багато хто плутає цього дельфіна з китайським білим, але насправді це різні види. На сьогодні Байджі офіційно вважається померлим два роки тому. До зникнення рідкісного виду привела стрімка індустріалізація Китаю.

У 2006 році дослідники намагалися знайти в річці хоча б одного такого дельфіна, але їм це не вдалося. Але на наступний рік китайський фотограф зміг відобразити прекрасну тварину. Скільки залишилося живих дельфінів — сказати не може ніхто. Якщо вони і не вимерли, то залишилося їх не більше 13 особин.

Або черепаха острова Пінта. На острові Пінта існувала унікальна популяція галапагоських черепах. Можна сміливо стверджувати, що цей вид помер. Хіба що вчені зможуть вдатися до повноцінного клонування і передати гени останньої залишилася в живих черепах по потомству.

Тепер милуватися величезними черепахами можна хіба що на фото. Останній залишившийся в живих представник цього виду має імя Самотній Джордж. Цій черепасі більше 100 років, вона стала своєрідним живим символом боротьби за збереження Галапагоських островів.

Знайти для Джорджа самку настільки важливо, що за це оголошено винагороду в 10 тисяч доларів. Однак пошуки тривають уже кілька років і поки що немає результату. Так що Самотній Джордж швидше за все так і залишиться самотнім, а з ним перерветься унікальний і древній рід галапагоських черепах з острова Пінта.

А є ще золотий тигр. Сьогодні цей унікальний вид можна зустріти виключно в неволі. Небезпечний хижак придбав золотистий окрас завдяки рецесивному гену. Вперше люди зустрілися з таким тигром на початку XX століття. Спершу незвичайне забарвлення пояснювали тим, що він розвинувся у невеликої групи тварин.

Ті мешкали на землі з великим вмістом глини, а золотистий колір допомагав при полюванні. Але ця теорія залишилася недоведеною. Вчені зясували, що в умовах утримання невеликої групи в неволі поява такого кольору могло б статися.

Носіям рецесивного гена золотого кольору треба було схреститися зі своїм потомством, що і сталося в неволі. Цей тигр родом з Бенгалії, будучи близьким родичем амурського різновиду. Як і білі тигри, ці істоти генетично забруднені генами амурського білого тигра Тоні.

Він взагалі є спільним предком для всіх білих тигрів в Північній Америці. Поширена помилка свідчить, що золотисті тигри зявились завдяки схрещуванню амурських тигрів з бенгальськими. Всього сьогодні у неволі в різних зоопарках по всьому світу перебуває близько 30 тварин з таким забарвленням.

Рекламний блок
© 2010–2020 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів