Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

Дельфін і дитина

Дельфінотерапія — нетрадиційний метод психотерапії. Вона прекрасна альтернатива звичайним психотерапевтичним процесам. В основу дельфінотерапії закладено спілкування людини з дельфіном. Дослідження фізіологів довели, що дельфін здатний коректувати дитячий аутизм, синдром Дауна, ДЦП, різні неврози.

Величезним досягненням дельфінотерапії стала допомога онкологічним хворим та реабілітація незрячих людей. Чудових результатів добиваються від спілкування з дельфінами при сильних стресах і посттравматичних синдромах. Для курсу дельфінотерапії підходять стани, повязані з втратою роботи, розривом з коханою людиною, сімейними проблемами та інше.

Відомо, що дельфінотерапія здатна надавати комплексний вплив на дітей, покращуючи їх фізичний стан і благотворний вплив на психоемоційну сферу. Замкнута дитина, яка страждає на аутизм, завдяки спілкуванню з дельфінами поступово розкріпачується і включається в спілкування з людьми. Діти, дивлячись на дельфіна, відчувають інтерес і довіру з боку дивовижної тварини.

Дельфінотерапія для дітей і дорослих викликає сильну різнопланову мотивацію. Вони, з одного боку перед твариною, що належить до іншої стихії, відчувають деякий страх, невпевненість у собі і побожний трепет, з іншого непереборне бажання поспілкуватися, помацати, поплавати або затіяти ігри з дельфіном. Це бажання допомагає долати страх і підвищує самооцінку.

Купаючись з дельфіном, люди переживають яскраві емоції, здатні стати поштовхом до одужання. Ці ссавці мають дивовижну на дотик шкіру. Підстава їх верхнього плавника тепліше, ніж його кінчик. Товариськість і добродушність дельфінів дозволяє розворушити дуже замкнутих і невеселих людей.

Ті, кому довелося поплавати з дельфіном або пограти з твариною на помості, ділячись враженнями, кажуть, що після сеансу чудесної дельфінотерапії з обличчя не сходить посмішка по кілька годин. Дельфіни можуть вивести людини, зануреної в сильну депресію, за 1-2 сеансу.

Кількість занять на курс розраховується індивідуально і залежить від психологічних особливостей та захворювань пацієнта. Для більш серйозних захворювань потрібно відвідувати дельфінарій мінімум місяць, проводячи по 2-3 сеансу в тиждень. Після чого фізіолог і психолог вирішують, чи потрібно хворому продовження курсу дельфінотерапії, який призначається, як правило, через місяць-півтора і сприяє закріпленню досягнутого результату.

Рекламний блок
© 2010–2020 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів