Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

Гніздо

Запримітивши гніздо якої небудь пташки, найчастіше зорьки або горихвостки, ми щоразу ходили дивитися, як мати сидить на яйцях висиджуючи пташенят. Іноді ми з необережності злякавши її з гнізда і тоді, дбайливо розсунувши колючі гілки барбарису або агрусу, роздивлялися, як лежать у гнізді маленькі-прималенькі, строкаті яєчка.

Траплялося часом, що мати, втомившись нашою цікавістю, кидала своє гніздо: тоді ми, побачивши, що кілька днів пташки в гнізді немає і що вона не покрикує і не крутиться біля нас, як то завжди бувало, діставали яєчка або все гніздо і несли до себе в кімнату, вважаючи, що ми законні власники житла, залишеного матірю.

Коли ж пташка благополучно, незважаючи на наші перешкоди, висиджувала свої яєчка, і ми раптом знаходили замість них голеньких дитинчат, які з жалібним тихим писком безперестанку роззявляли величезні роти, бачили, як мати прилітала і годувала їх мушками і червяками.

Боже мій, для нас то була величезна радість! Ми не переставали невтомно стежити, як маленькі пташки росли, перились і нарешті залишали своє гніздо самостійно взлітаючи в небо.

Рекламний блок
© 2010–2020 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів