Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

Мовчання дельфінів

Як уже писали «Миколаївські новини», на минулому тижні на Кінбурнській косі від вогнепальних поранень загинули шість дельфінів (одна афаліна і пять азовок). Ці повідомлення сколихнули громадськість. Підключилися і ЗМІ, і міністерство екології, яке провело своє розслідування.

У попередніх висновках комісії Мінекології значилося, що в результаті обстеження в трупі одного дельфіна було знайдено 5 дробин, які передані в Очаківський райвідділ міліції для проведення експертизи. Тіла решти загиблих дельфінів без ушкоджень.

«Місце розташування дробин — нижня щелепа дельфіна — означає, що стріляли вже в мертву тварину», — зазначив заступник начальника державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря, заступник голови комісії Олексій Кузьминок.

Але в остаточних висновках версія про вогнепальні поранення взагалі не знайшла підтвердження. За результатами обстеження комісія зробила висновки:

- Досліджені тварини загинули в різний проміжок часу, від декількох днів до декількох місяців;

- Досліджені дельфіни не мали ознак захворювань, які могли б привести до їх загибелі;

- Причиною загибелі дельфінів не є вогнепальні поранення.

Ймовірною причиною загибелі дельфінів є їх потрапляння в рибальські сітки.

А ось що розповів про ці дослідження директор Південної філії інституту екології Національного екологічного центру України Олег Деркач.

- 14 липня оглядати загиблих дельфінів на Кінбурнську косу прибула оперативна група у складі представників Чорноморської екоінспекції, двох ветлікарів, представників міліції та МНС.

Вони зробили розтин, виявили дріб, і ветлікар зробила висновок, що дельфін загинув від вогнепального поранення.

Однак після того, як відповідну доповідь надійшов «наверх», цю групу відкликали, а

15 липня прибула інша оперативна група з новим складом.

У її складі був іхтіопатолога (хоча дельфін — це не риба, а ссавець), представники громадських організацій, які займаються захистом морських ссавців, і біологи.

Група провела поверхневе розкриття і зробила свої висновки: ніяких слідів вогнепальних поранень не виявлено, а з приводу того дельфіна, в якому знайшли дріб, було сказано, що стріляли вже в мертвого дельфіна.

Але, по-перше, представники громадських організацій — не ветлікарі, і вони не мали права робити розтин.

По-друге, протокол розтину складений не був, та й розтин було проведено з порушенням процедури.

І на це звернув увагу директор регіонально-ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зіновій Петрович, який написав свою окрему думку в  складеному акті.

- А коли є такі обставини, то робити висновки просто несерйозно, — розповів Олег Деркач.

Звернув увагу директор Південної філії інституту екології і на той факт, що під час роботи цієї комісії надходили відомості про те, що тіла дельфінів виявлені і в інших місцях Кінбурнської коси (зокрема, в Ягорлицька затока), але цій оперативній групі така інформація була нецікава .

А за приблизними даними, загинуло від 8 до 12 дельфінів! У підсумку складається досить дивне враження.

Співробітники парку і перша оперативна група підтвердили, що в дельфінів все-таки стріляли, а друга група зробила висновок, що дельфіни загинули за іншою, незрозумілої причини.

Комусь вигідно було приховати факт розстрілу дельфінів? Загалом, це якась детективна історія. Але важливо розуміти, на якому тлі розгорталися події.

А події розгорталися на такому тлі: рік тому розстріляли червонокнижних гаг, а тепер — дельфінів.

А якщо додати в цей «букет» проведену операцію із затримання браконьєрів у Чорноморському біосферному заповіднику та затягування створення дирекції національного природного парку «Білобережжя Святослава», хоча й на території національного природного парку, то виходить повний свавілля.

Це знущання над Кінбурном, несерйозне ставлення до створення національного природного парку призвело до таких наслідків: хтось хоче — стріляє червонокнижних качок, а хтось хоче — стріляє дельфінів.

Це наслідок відношення до заповідним обєктам, вважає Олег Деркач.

Після отримання суперечливих даних за підсумками роботи двох комісій міліція засумнівалася, чи варто порушувати кримінальну справу.

Але є інші обставини: висновки про загибель дельфінів другий оперативної групи неправомочні, наполягає директор Південної філії інституту екології НЕЦУ.

Крім того, заява з  міліції ніхто не забирав, та й особливу думку директора регіонально-ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Петровича в акті залишилося.

Але якщо кримінальну справу за фактом загибелі морських ссавців так і не буде порушено, екологи та працівники парку все одно будуть стояти на своєму до кінця і звертатися в усі інстанції

Рекламний блок
© 2010–2020 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів