Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 

Зростання цуценя

У першу добу після пологів потрібно часто перевіряти стан цуценят. Слідкувати за тим, щоб у кімнаті було тепло — не менше 24 °. Переконайтеся, що всі щенята смокчуть молоко, щоб перевірити кожного на відсутність фізичних ушкоджень. У перші десять днів після пологів у господаря ощенившейся суки не буде особливих турбот: всі собаки хороші матері.

Протягом перших двох тижнів очі цуценят закриті і вуха не розвинені, але новонароджені володіють дуже тонким дотиком. Як тільки сука заходить в коробку до своїм нащадкам, навіть зовсім недавно народилися цуценята знаходять дорогу до її сосок і починають боротися за краще місце. На третьому тижні життя у цуценят відкриваються очі і розвиваються вуха, вони починають досить впевнено ходити, вчаться спілкуватися з людиною, реагують на звук, гавкають та бються між собою.

У двотижневому віці у цуценят зявляються зуби, і сука поступово починає відучувати їх від материнського молока. До місячного віку вона продовжує іноді давати їм своє молоко, але це відбувається дедалі рідше. У віці трьох тижнів щенята починають вчитися хлебтати з миски. Після досягнення місячного віку щенки повинні харчуватися з миски три рази в  день і в два місяці вже повинні бути готові перейти в руки нових господарів.

Рекламний блок
© 2010–2020 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів