Всеукраїнська велика енциклопедія тварин
Тварини світу
 
Фото тварин
Цікаві статті
Партнери
Зв’язок з нами
 
 
 
Тварини за абеткою
А   Б   В   Г   Ґ   Д   Е   Є   Ж   З   И   І   Ї   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я  
 
Тварини за рубриками
 
Головна сторінка / Цікаві статті / Розведення собак / Ухилення від в’язки та аборти у собак

Ухилення від в’язки та аборти у собак

Щоб уникнути небажаної вязки, надійніше за все тримати суку окремо від кобеля від початку до кінця тічки. Крім того, можна купити так звані репеленти, які наносяться на зовнішні статеві органи суки і відлякують кобеля або послаблюють його потяг, проте це не завжди достатньо ефективно. Щоб сука не бруднила все навколо своїми виділеннями, а також щоб уникнути парування, на неї можна надіти спеціальні труси.

З третього до десятого дня після небажаної вязки ветеринар може зробити собаці аборт, давши їй гормони, які стимулюють відділення від стінок матки запліднених яйцеклітин. Суку також можна стерилізувати. У наші дні ця поширена операція із застосуванням наркозу виконується ветеринарами. Природно, в цьому випадку сука на все життя залишиться безплідною.

Період вагітності у суки триває 60-65 днів. У посліді буває від чотирьох — шести до дванадцяти цуценят, залежно від породи.

Рекламний блок
© 2010–2020 Енциклопедія «Тварини світу»
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://tvarunu.com.ua . Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів